Kostantinivka’ya füzeli saldırı: Çok sayıda can kaybı

Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Gün ortasında Rus teröristler Donetsk bölgesindeki Kostantinivka’da çarşıyı balistik füzeyle vurdu. Şu ana kadar 16 kişinin öldüğü bildirilmiş olup çok sayıda yaralı bulunmaktadır. Sivilleri kurtarma çalışmaları devam ediyor” denildi. 

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski de saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Donetsk bölgesindeki Kostantinivka’da Rus bombardımanı sonucu en az 16 kişi hayatını kaybetti. Rus teröristler normal bir pazara, dükkanlara ve bir eczaneye saldırarak masum insanları öldürdü. Kayıpların sayısı daha da artabilir. Dünyada hala Ruslarla ilgili herhangi bir şeyle uğraşan herkes bu gerçeği görmezden geliyor. İğrenç, insanlık dışı bir kötülük. Sevdiklerini kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Rus kötülüğü mümkün olan en kısa sürede yenilgiye uğratılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan eski Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, görevi devralan meslektaşı Rustem Umerov’u tebrik etti.

Reznikov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Meslektaşım Rustem Umerov’u Ukrayna Savunma Bakanı olarak atanmasından dolayı yürekten kutluyorum. Rustem’i uzun zamandır tanıyorum ve bu pozisyon için biçilmiş kaftan olduğuna inanıyorum. Zorluklar çok fazla, ancak içinde yaşadığımız dönem böyle bir dönem. Gücümüz ve kararlılığımız sayesinde bu savaşı kazanacağız. Birlik, zaferimizin anahtarıdır. Ukrayna’ya şan olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x