Sina Koloğlu: Yabani; sosyetik kermeslere gönderme!

Gazeteci-müzisyen Sina Koloğlu, Yeni sezon dizilerinden Yabani’deki bir sahneye dikkat çekti. Koloğlu, ”İzlerken aklıma ‘kermes’ haberlerini getirdi. Toplu olarak onları, bir haber kanalının ‘sosyate programı’nda görebilirsiniz. Soysalan zengin bir aile, hastaneleri var. Sokak çocuklarına yardım ediyorlar” dedi.

Sina Koloğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı şöyle:

Yabani; sosyetik kermeslere gönderme!

Yeni sezon dizilerden Yabani’de bir sahne…. İzlerken aklıma ‘kermes’ haberlerini getirdi. Toplu olarak onları, bir haber kanalının ‘sosyate programı’nda görebilirsiniz. Soysalan zengin bir aile, hastaneleri var. Sokak çocuklarına yardım ediyorlar.

Neslihan Soysalan (#Dolunay Soysert) kurdukları vakfın başkanı. Yardım gecesi düzenlenmiş. Konuşmaya önündeki hazır metinden başlıyor. Sonra duraksıyor, bırakıyor okumayı ve ‘içinden geldiği gibi’ konuşmaya başlıyor.

‘Kimi kimden koruyoruz. Dün bir sokak çocuğu sordu bu soruyu bana. Bizi mi sokaklardan koruyorsunuz yoksa, sokakları mı bizden? Cevap veremedim. Dün gece bu çocuk (Yabani yani), oğlum çok kötü durumdaydı onu eve getirdi sağ olarak. Teşekkür bile etmedim. Ama para teklif ettim. Vicdanımı rahatlatmak için. Bir gerçeği kabul etmek lazım. Bu çocukların hiç biri, umurumuzda değil. Biz sadece vicdanımızı rahatlatmaya çalışıyoruz. Bu çocuklar, bize sokakta bulaşmasınlar, ayağımıza dolaşmasınlar istiyoruz. Hepimiz iki yüzlüyüz.’

Son cümleyi söylediğinde Neslihan, gözümün önüne o kanalda arka arkaya gelen ‘Yardımseverler konvoyu’ geldi; ‘Neyse her sene vicdanımızı rahatlatacak yardımı toplayalım’.
 
 
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x